Ahjuvorm kõigega

Tegu on kuu algusega, mistõttu enamus tähtaegu tööl on veel mägede ja merede taga ning rahakott lubab natuke rikkalikumalt einestada. Tänane maiuspala on vist mitmetele inimestele meelt mööda.

Esimese hoobiga taaskord pann pliidile, mõnusalt tuliseks ja viilutatud sibulad esimesena praadima vähese õli ja võiga. Järgmisena ehmatada pannil asuvaid poolküpsend sibulaid singiviiludega. Ja sink peab olema selline korralik, väikese peki äärega. Loomulikult soola ja pipart oma maitse järgi ja ohtralt segada. Nüüd on aeg ahi sooja panna, 200 kraadi peal peaks päris piisav olema.

Ahjupott või alus ilusti võiga kokku määrida ja riivsaiaga üle puistada. Järgmine samm on loomulikult kartulite viilutamine, värskelt võitatud poti peaks selle ilusti seest kartuliviiludega ära katma. Vahetult enne sibula ja singi segu valmimist pannil, tuleks neile lisada seened. Seened õnneks palju kuuma ei vaja. Potis olevad kartuli viilud rõõmsalt veel soola ja pipraga üle raputada ning poti sisu täita pannil asuva hea kraamiga. Ahju! 10 minutit peaks algselt piisav olema, et kartul poolküpseks saaks.

Viimased 2 sammu on eriti lihtsad, segada munad piimaga ja valada kogu potikupatus sellega üle. Poti äärest võiks kuni sentimeeter veel ruumi jääda, sel kokteilil on komme paisuda. Tagasi ahju! 10-15 minuti pärast kontrollida, kas möks on ühtlaselt küps ja kas muna on oma töö piimaga teinud. Kui kõik on ootuste pärane, siis on aeg garneerida vorm juustuga. Ohtra juustuga. Pott veelkord tagasi ahju kuniks juust pealt pruunistuma hakkab. Kõrvale soovitan kodujuustu ja veidi maitserohelist. Valmis ja head isu!

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: